How to make cute notes?

12:14


DLACZEGO ROBIENIE NOTATEK JEST TAK WAŻNE?
Przede wszystkim dlatego, że sami możemy wybrać interesujące nas informacje, nie zawalamy się stosami niepotrzebnych wiadomości, a także są ułatwieniem nauki dla wzrokowców. Łatwiej z nich powtarzać, jeśli są dobrze zrobione oraz mogą służyć całe lata. 
OZDABIAJ SWOJE NOTATKI
Zwykły kwadrat? Dorysuj u góry głowę misia. Zwykła linia? Zamiast tego spróbuj ją zakręcić. Ramka? Rogi ozdób jakimś małym rysunkiem, albo zastąp ją dymkiem. 
NIE BÓJ SIĘ KOLORU
Oczywiście z niczym nie należy przesadzać, bo zbyt duża liczba kolorów sprawi, że twoje oczy będą się szybko męczyć. Jednak to nie znaczy, że posiadanie kilku kolorowych cienkopisów czy też zakreślaczy jest grzechem. Najlepiej ustal jakim kolorem będziesz zaznaczać słowa kluczowe, jakim daty, a jakim ważne definicje itp. Z czasem przyzwyczaisz się i zaczniesz sięgać automatycznie po odpowiednie kolory. 
RYSUJ SKOJARZENIA
Ciężko ci coś zapamiętać? Spróbuj to sobie skojarzyć z jakąś rzeczą, zjawiskiem, innym słowem, a potem to narysuj. Szybciej utrwali się w twojej pamięci. 
PRZYKLEJAJ OBRAZKI I ZAPISUJ MOTYWUJĄCE CYTATY
Znalazłaś ładny obrazek w internecie? A może wpadłaś na cytat, który ciągle powtarzasz w myślach? Dodaj to do strony w swoim zeszycie. Gdy go otworzysz i  zobaczysz coś motywującego będziesz o wiele bardziej zachęcona do nauki. Także powtarzając swoje zapiski po wielu miesiącach i trafiając na takie "niespodzianki" robi się przyjemnie. Spraktykowane!
ZWYKŁE MYŚLNIKI ZAMIEŃ NA KREATYWNIEJSZE PUNKTORY
Polecane: serduszka, księżyce, małe planety czy też kwiaty - byleby uroczo i ciekawie.
RÓB ODPOWIEDNIE ODSTĘPY
...aby wszystko było czytelne. 
Najważniejsze informacje/daty/pojęcia warto zaczynać od czystej linii/nowego akapitu, dzięki czemu potem w notatkach łatwiej odnajdziesz interesujące cię kwestie.
WYLICZAJ PIONOWO
zamiast po przecinku.

You Might Also Like

8 komentarze

 1. Najlepiej mi się uczy z takich notatek. Dużo kolorów, strzałek, wykresów itp.
  (W.)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja muszę takie zacząć robić :D

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Urocze są takie notatki! Naprawdę genialne.

  lady-aria.blogsspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo pomysłowe :)
  Mogłabyś poklikać u mnie ?:)
  marrstyle.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Bez notatek u mnie ani rusz w sprawie jakiegoś projektu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ładnie to wygląda :D zapraszam :)
  http://floverxv.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Moje sposoby na robienie notatek <3 http://wolniej.com.pl/metody-robienia-notatek/

  OdpowiedzUsuń
 8. Get most popular in your group, the most fashion freek in the college........by just one click to the dresses of #Dear Zindaji Designed by #Anaita Shroff Adajania worn by #Alia Bhatt

  Download the app TOCH http://mytoch.com/

  OdpowiedzUsuń

Thanks for visiting my blog! You are welcome to leave a comment and if you like my blog, follow it - I will follow you back. ♥

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga! Zachęcam do zostawienia komentarza, motywuje mnie to do dalszego pisania. Jeśli spodobał ci się mój blog, zaobserwuj - odwdzięczę się. ♥

Popular Posts

Follow me on Instagram

recent posts